close
تبلیغات در اینترنت
ساخت مساجد ماسونی ، پروژه ی در حال اجرای ماسونها

آماده باش

ساخت مساجد ماسونی ، پروژه ی در حال اجرای ماسونها

" شاید تصور کردن یک مکان به نام مسجد برای خیلی از ما ها که از اول بناهایی با گنبد و مناره و … را دیده ایم، ساختمان هایی به همین شکل باشد. حتی امروزه هم معماران و دانشجویانی که قصد طراحی بنایی به این نام را میکنند ، در نهایت به چیزی به غیر از این شکل و فرم متداول که هزاران سال است دیده میشود نمیرسند. البته این امر شاید به دلیل تجربه های نا موفق در گذشته باشد معماران جدید را به پیروی از فرم و شکل گذشته پایبند میکند، ولی مطمئنا” نمیتوان این امر را به علت قداست این بنا دانست، چراکه اگر پیگیر اخبار معماری باشید، هفته ای نیست که کلیسایی با شکل و فرمی نو و تازه ساخته نشده باشد."

این متن چند نکته داره:

یکی این که ، من از نویسنده اش میپرسم : با شنیدن اسم مسجد به یاد چه چیزی به افتیم ، شما می پسندید؟

دوم: نویسنده این متن قطعاً قصد کهنه جلوه دادن اسلام و ناهمخوانی این دین با دنیای امروز رو داره ! این رو از به کار گیری کلمه "هزاران" سال میشه به وضوح دریافت . محض اطلاع : از ظهور دین اسلام حدود 1400 سال شمسی میگذره ، اما این کلمه ، بیش از دو هزار سال رو به ذهن میاره!

سوم: نویسنده برای عیبی که فقط از نظر شخص خودش عیب هست ، دلیل هم آورده و می نویسد " شاید به دلیل تجربه های نا موفق در گذشته باشد" . اینجاست که باید به شعور نویسنده ی مطلب به خاطر توهین به شعور مخاطب ، درود نثار کرد!

کدوم تجربه ی ناموفق؟ منظور کدوم گذشته است؟

آیا نویسنده ی مطلب شاهکارهای معماری ایران رو ندیده ؟ آیا اسمی از اونها نشنیده؟

همین مسجد شیخ لطف الله و مسجد امام اصفهان به عقیده ی همین غربیهایی عزیز شما بیگانه پرستان از شاهکارهای معماری دنیا هستن . آیا تاج محل رو ندیدید؟ تاج محل شاهکار ایرانیان است . البته تاج محل مسجد نیست ، اما معماری اون برگرفته از معماری مساجد و ساخته شده به دست معماران ایرانیست.

مسجد شیخ لطف الله اصفهان

تاج محل ، معجزه ی ایرانیان

تجربه ناموفق یعنی چه؟

آیا سالانه هزاران توریست غربی و شرقی برای نمازخوندن در مساجد معروف این شهر به دیدن اونها میرن؟ یا اینکه کسی برای زیارت قبر همسر شاه جهان به هند سفر میکنه و به دیدن تاج محل میره؟

چهارم : من از نویسنده ی این متن میپرسم : چون به قول شما " هفته ای نیست که کلیسایی با شکل و فرمی نو و تازه ساخته نشده باشد" ماهم باید برای پیشگیری از عقب ماندگی معماری مساجد رو تغییر بدیم؟

واقعاً تاسف داره! تقلید از مسحیانی که کلیسا شون عمل حیوانی هم  جنس بازی رو از لحاظ شرعی میپذیره .

 انگار شما نمیدونید مسیحیت تحریف شده ی امروز، تعالیمی مشابه با تعالیم فراماسونری را به مردم جهان عرضه می کند. مسیحیت امروز در حق خدای متعال و پیامبر بزرگش حضرت عیسی (ع) جفا میکند و به خدا شرک می ورزد و حضرت عیسی (ع) را پسر خدا معرفی می نماید!

امان از این بیگانه پرستان  . . .

.

چند نمونه از دیگر عکسها که اولی مربوط به ترکیه لاییک میشه :

مسجد به اصطلاح مدرن

برش عرضی از مسجد عکس قبلی

 

موارد بعدی هم گویا برای دبی طراحی شدن :

به نبود مناره و گنبد توجه کنید!

نمای درونی

نمای درونی

متن این قسمت هم جالبه :

" مسجد بعدی کار دو معمار از فنلاند و آلمان است که برای اجرا در دبی پیشنهاد شده. اگر بخواهیم اولین مسجد ساخت مسلمانان نگاه بیندازیم البته، این مسجد از تمامی مساجد ساخته شده مسجد تر است! "

 

نویسنده بدون در نظر گرفتن پیشینه ی بیش از هزار ساله ی معماری اسلامی ، این مساجد را با مساجد صدر اسلام مقایسه میکنه !

چه کنم جز ابراز تاسف . . .

و در آخر ضمن یادآوری تصویب قانون ممنوعیت ساخت مناره در کشور سوئیس و تلاش اروپاییان برای تصویب این قانون در دیگر کشورهای اروپایی ، باید توجه داشت اگر یک اروپایی تصمیم بگیره برای ما مسلمانان مسجد طراحی بکنه ، قطعاً طرحش ، طرحی مطابق با این قوانین و چیزی جز اینهایی که دیدید نخواهد بود . . .

 

(متن اصلی این مطلب در سایت پارسینه رو میتونید با کلیک در اینجا ببینید)

البته به گفته ی این سایت منبع اصلی این مطلب سایت یک معمار (که اسم و آدرسش ذکر نشده) است!


+ نوشته شده درچهارشنبه 14 مهر 1389ساعت 13:43توسط ایلیا | | تعداد بازدید : 1047

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

شهادت امام حسین برهمگان تسلیت باد شهادت امام حسین برهمگان تسلیت باد