close
تبلیغات در اینترنت
ماهنامه امتداد در آستانه تعطیلی

آماده باش

ماهنامه امتداد در آستانه تعطیلی

 

خوشبختانه می بینم این خودجوشی‌ها که دستور رسمی هم پشت سر خودش ندارد در جامعه زیاد است. در گوشه گوشه این سرزمین عظیم همین چشمه هاست که سیلاب عظیمی که می بینید را بوجود آورده. مسئولین هم که این چیزها را می بینند، متوجه نیازها می‌شوند... اینها به گوش مسئولین برسد، تشجیع می‌شوند و می‌فهمند چه باید بکنند.

بر اساس شنیده‌ها، مجله امتداد که پرمخاطب‌ترین نشریه در عرصة فرهنگ مقاومت و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، به دلیل عدم تامین هزینه‌ها، در شرف تعطیلی است.
در عرصه‌ای که نشریات گونه‌گون روی دکه‌های مطبوعاتی کشور، با بهره‌گیری از جاذبه‌های رنگارنگ و بعضا نامشروع، خوراک مورد علاقة خویش را به جوانان پاک و فرزندان این مرز و بوم تحمیل می‌کنند، امتداد که برای مخاطبان خود یادآور نورانیت جبهه ها بود هم حذف می‌شود!

امتداد، اینک در گام پنجاه‌وششم، به دلیل نبود بودجه، در آستانة تعطیلی است و ناگزیر است این عرصة فرهنگ و جهاد را واگذارد و ارتباط ایجاد شده با بیش از سی‌وپنج‌هزار مخاطب جوان پرتلاش و با انگیزه را که برای دانستن و خواندن از شهدا، با پرداخت وجه اشتراک، مشترک امتداد شده‌اند، قطع کند.

فرمان عقب‌گرد به ماهنامة امتداد، زمانی صادر شده است که این نشریه، درخشش خاصی در عرصة مطبوعات داشته و چندین سال است که الگو و امیدبخش دیگر نشریات در جذب مخاطب و ارائة مطالب و نکات ارزشمند است، و در دو سال متوالی به عنوان نشریة برگزیدة جشنوارة مطبوعات انتخاب شده است!

گفتنی است رهبر معظم انقلاب در تیرماه گذشته در دیدار هیئت تحریریه ماهنامه امتداد، از این حرکت ارزشمند تمجید کرده و فرموده بودند: «این احساس تعهد و این احساس مسؤولیت چیزی است که پایداری حرکت عظیم انقلاب را تضمین می‌کند. کارتان کار بسیار خوبی است. دغدغه‌تان دغدغة ارزشمندی است. این خودجوشی که بدون متولی رسمی و ابلاغ و دستور و از سر احساس تکلیف و روشن‌بینی این حرکت آغاز شده، ارزشمند است. همین چشمه‌های خودجوش است که مظاهرش را در عرصه‌های مختلف می‌بینیم. مسؤولین هم وقتی این کارها را ببینند، تشجیع می شوند و در این مسیر هدایت می‌شوند. ما از کار مجموعه امتداد اطلاع نداشتیم؛ ناگهان می‌بینیم جوشید و این نشان از برکت این کارها دارد. کارتان کار خوبی است.»

ولی مشخص نیست که چرا این تشجیع بر خلاف جهت اتفاق افتاده و مسوولین امر تصمیم گرفته اند تا از بودجه کلان فرهنگی کشور هیچ سهمی را به امتداد ندهند. راستی بنیاد حفظ آثار در قبال هزاران مخاطب امتداد چه پاسخی خواهد داشت؟!

گفتنی است به دلیل فشارهای مالی فعلا شبکه بیسیم‌چی و ارتباط با مخاطبان و تلفن گویا و ... تعطیل شده و پس از مدتی کوتاه، نشریه امتداد تعطیل خواهند شد

 

 


+ نوشته شده دردوشنبه 19 مهر 1389ساعت 20:10توسط ایلیا | | تعداد بازدید : 191

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ

شهادت امام حسین برهمگان تسلیت باد شهادت امام حسین برهمگان تسلیت باد